Diamond Colors Lens Satışı

İstediğiniz diamond ürünü hakkında müşteri hizmetlerimizden her zaman detaylı bilgi alabilirsiniz. Kontakt lens kullanımında her kesin bilmediği bazı durumlar söz konusudur. Kontakt lens kullanmak sadece göz rengi değiştirmeyi ifade etmez. Atlanmaması gereken konu kullandığınız kontakt lens’in gözünüz ile uyum içerisinde olup olmadığını bilmenizdir. Çünkü kontakt lens kullanıcıları maalesef bu konuda bilinçsizler. Şu ana kadar kullandığınız saydam, renkli lensler belkide gözünüz ile uyumlu görünmesine rağmen belkide gerçek bu değildir! İdeal bir kontakt lens kullanımı ancak doğru özelliklere sahip lens ile mümkün olabilir. Kontakt lens kullanmak için önce mutlaka uzman bir göz profesyoneline gitmelisiniz! Ve göz uzmanınızda eğer renkli lens veya numaralı lens kullanmayı amaçlıyor iseniz ilk önce öğrenmeniz gereken gözünüzün kırma kusurları ve bundan çok daha önemli olan kornea keratometrik değerleridir. Kornea keratometrik değerleri hangi temel eğri ve hangi çap’ ta lens kullanacağınızı belirleyici bir unsurdur. Genellikle bu kriterlere dikkat etmeyen kişilerde çok sorunlu bir kontakt lens kullanımı yaşanmaktadır.

Asıl bundan daha ilginç olan bu kişilerin lens kullanmaya başladıkları zamandan itibaren standart çap diye söylenen uydurma bir hikayeye aldanmalarıdır. Lens kullanıcıları arasında sıkça kullanılan standart çap’ta lens kullanıyorum ifadesi aslında lens kullanıcısının ne kadar bu konuda eksik bilgiler ile donatıldığını göstermektedir. Nasıl ki herkesin giyebileceği standart bir ayakabıdan bahsedilemez ise, standart lens’ten de bahsedilemez. Bu sebeple herkesin kullanacağı kontak lens renkli yada renksiz veya kozmetik lensler kişinin gözüne uygun olmalıdır. Bu uygunluk ancak temel eğri ve dia’nın ölçülmesi ile mümkün olabilir.

Sağlıklı gözlere sahip olabilmek veya göz sağlığınızı koruyabilmek için mutlaka lens almadan önce bir uzmandan yardım almalısınız! Sıradan bir şekilde marketlerden alınan kontakt lensler göz sağlığınızı tehdit etmekte ve şimdi bir sorun yok gibi görünsede ilerisi için gözlerinizde ciddi komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Lens Dünyası veya lens dünyası iş ortaklarımızdan satın alacağınız her diamond lens için gözlerinizin keratometrik ölçüleri firmamız tarafından istenmektedir. Bu değerleri eğer diamond colors lensleri üretim parametreleri dahilinde ise kontakt lens satın alabilirsiniz. Daha önce bu değerlere sahip olan ve keratometrik değerlerini bilen kontakt lens kullanıcıları elbette bu durumun dışında bulunmaktadır.

Diamond kontakt lens kullanmak amacı ile müracaat eden kişilere göz kerotometrik değerlerden bahsedince ilk defa duydukları bu konu, çok şaşırmalarına neden oluyor! Ancak sağlıklı kontakt lens kullanmanın bir başka yolu olmadığını sizlere çok net ifade etmek isteriz. Daha önce bir her hangi bir markada kontakt lens kullanıyor olmak, aynı dia’ta ve temel eğriye sahip bir başka lensi kullanabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Bunun sebebi ise, her kontakt lensin, kenar eğimi, merkez kalınlığı, iç çap ve dış çap tasarımı farklı olabileceği gerçeğidir. Bunuda bir örnekle açıklarsak 36 numara giyen bir bayan için, yine 36 numaraya sahip dar kalıp kalıplı bir ayakabı giydiğini düşünün.. Eğer dar kalıplı bu ayakabı ısrarla giyildiği takdirde ayakabı vurması denilen ve sıkça başımıza gelen bir durum ortaya çıkabilir.. İşte uygun şekilde kullanılmayan kontakt lens’lerde durum buna benzetilebilir. Renkli lens yada kozmetik kontakt lens satın almak için bu yazımızda yazanları dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Kontakt lensleri satın almadan önce mutlaka gözünüze uygun olup olmadığını bir kez daha düşünmelisiniz. Diamond colors lens satın almak için veya diğer kontakt lensler ile ilgili sorularınızı her zaman 0212 570 80 13/14 numaralı müşteri hizmetlerimize danışabilirsiniz..

Tıkla Ara